HUKUKA AYKIRILIK BİLDİRİMİ

ZAPKOLIK.COM, ifade özgürlüğü ile oluşan bir bilgi toplumu çerçevesinde, hukuka ve yasalara saygıyı esas alarak, bilginin özgürce dolaşımını ve paylaşımını savunur. ZAPKOLIK.COM toplumun, kullanıcılarının, iş ortaklarının ve diğer üçüncü kişilerin fikri sınai hakları ile kişilik haklarına saygılı olmayı ana prensip kabul etmiştir.

ZAPKOLIK.COM, içeriğinin kullanıcı / ziyaretçi tarafından oluşturulduğu Web 2.0 ve Web 2.5 tarzı bir sosyal video paylaşım platformudur. ZAPKOLIK.COM üyelerinin ve kullanıcılarının oluşturdukları içerik bakımından, 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele edilmesi Hakkında Kanun"da tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir.

ZAPKOLIK.COM, aynı zamanda çeşitli yayın kuruluşları ve video içerik üreticileri ile içerik paylaşım ve içerik gösterim anlaşmalarına sahiptir. ZAPKOLIK.COM bu tip anlaşmalar uyarınca, yayın kuruluşları ve video içerik üreticilerinin bizzat üretmiş olduğu ve dijital iletim, çoğaltma ve yayma için lisans vermiş olduğu içerikler için de ZAPKOLIK.COM, 5651 sayılı yasa uyarınca "yer sağlayıcı" sıfatına sahiptir ve sorumluluğu sınırlıdır.

ZAPKOLIK.COM’un kullanıcılarının, ziyaretçilerinin ve lisans veren 3. Parti yayıncıların oluşturduğu içeriklerde hukuka aykırılık denetimi yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. ZAPKOLIK.COM’un sorumluluğu sınırlı olup, sadece kendisine bildirilen hukuka aykırılıkları inceleme ve teknik olanağı bulunduğu ölçüde ilgili hukuka aykırı içerikleri kaldırmak şeklindedir. Bu sebeple, ZAPKOLIK.COM, hukuka aykırı olduğu ileri sürülen içerikler ile 3. Kişilerin haklarının ihlal edildiği düşünülen içeriklerde "UYAR ve KALDIR" yöntemini öncelikle benimsemiştir.

ZAPKOLIK.COM içerisindeki bazı içeriklerin kişilik haklarını, fikri ve sınai hakları ihlal ettiği iddiasında olan gerçek ve tüzel kişiler, kamu kurumları, komşu veya bağlantılı hak sahipleri ya da meslek birlikleri,

İhlale konu video içeriklerinin URL adresi ve ihlale konu olan içeriğin ne olduğuna dair bilgilendirmeyi,
Gerçek kişi ise kimliğini gösterir belge, tüzel kişi ise oda kayıt belgesi, meslek birliği ise yetkili kişinin imzası bulunan antetli bir talep yazısını,
Vekaletle işlem yapma yetkisi kullanılıyorsa vekaletnameyi,
Fikri ve sınai haklara ilişkin taleplerde hak sahibi olduğunu gösteren belgeyi,
Açık ad / ünvan ve açık iletişim adreslerini
İhlale konu olan içerikle ilgili olarak, varsa yetkili adli ve idari makamlarının onaylı karar suretlerini


Sunmak kaydıyla ZAPKOLIK.COM’un hukuka aykırılık konusunda bildirim adresi olan [email protected] Adresine bildirim yapabilirler. Bu elektronik iletişim adresine ulaşan talepler ve şikayetler ZAPKOLIK.COM hukuk servisi tarafından incelenecek, gerekli görüldüğü takdirde ihlale konu içerikler ZAPKOLIK.COM sisteminden en kısa sürede çıkarılacak ve muhatabına bilgi verilecektir.

Bu usule uyulmadan, yahut yetkili adli ve idari makamların kararı gönderilmeksizin yapılan bildirimler dikkate alınmayacaktır.
Zapkolik.com'a Giriş Yapın
Zapkolik’e üye ol

Cinsiyet

Doğum Tarihi

Facebook ile Giriş Yap

Zapkolik.com’da yaptığınız aktiviteler, sizin kontrolünüz dışında sosyal ağlarda paylaşılmamaktadır.

Zapkolik üyesiyseniz Tıklayın!
Zapkolik.com'a Giriş Yapın
Facebook ile Giriş Yap
Zapkolik Hesabı ile Giriş Yap


Zapkolik Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!