Yeşilçam sinemasının kötü adamları

Yeşilçam sinemasında kötü adam rollerini canlandıran sanatçıları sizler için listeledik. Sert yüz ifadelerine sahip bu sanatçıların çoğu oynadıkları filmlerin neredeyse hepsinde kötü karakterleri canlandırdılar. Sinemada bir kere kötü adam rolü üstünüze yapıştıysa, ondan kurtulmak pek zordur.

Yadigar Ejder

Avanak Abdi filminden bir sahne. Yadigar Ejder Urfalı Abdi rolüyle karşımıza çıkıyor. Filmde mahallelinin illallah ettiği bir karakteri canlandırıyor.

Tecavüzcü Coşkun

Bakımsız sakalları, kel kafası ve pis gülüşleriyle akıllarda yer eden Tecavüzcü Coşkun, Türk sinemasında büyük bir yer tutmaktadır. Oynadığı karakterlerin hepsi kötüdür.

Süheyl Eğriboz

Yeşilçam'ın en bilinen kötü adamlarından birisidir Süheyl Eğriboz. İlginç bıyıklarıyla dikkat çeker. Birçok filmde rol almıştır. Başarılı oyuncu 10 Ocak 2014'te hayatını kaybetmiştir.

Erol Taş

Türk sinemasının unutulmaz oyuncularındandır. Akıllarda kötü adam kahkahası ve kızarmış eti hunharca yemesiyle kalmıştır.

Turgut Özatay

Turgut Özatay, daha çok Kemal Sunal filmlerinde kötü adam rollerini canlandırmıştır. 26 Haziran 2002'de hayatını kaybetmiştir.

Hikmet Taşdemir (Gaddar Kerim)

Kemal Sunal'ın Korkusuz Korkak filminde kiralık katil Gaddar Kerim karakteriyle karşımıza çıkan Hikmet Taşdemir, sert yüz ifadesiyle tam bir kötü adam..

Cemil

Müjde Ar'ı otomobilin camına sıkıştırarak tecavüz etmesiyle tanınan Cemil'e eğlence amaçlı bir belgesel yapılmış.

Kazım Kartal

1976 yapımı Sahte Kabadayı filminde Muhtar rolünü canlandıran Kazım Kartal Türk sinemasında 350'den fazla filmde rol almıştır.

Bonus: Leyla ile Mecnun - Kötü adam

Yeşilçam'dan bildiğiniz tüm kötü adam tiplerini unutun. Leyla ile Mecnun, kötü adam tiplemesine de gönderme yapıyor.