Sonsuza Dek Müzikten Soğutacak Canlı Performanslar

Müzik önemli bir iştir. İnsanları en kolay bir araya getiren dünyanın bize büyük bir armağanıdır. Müzik icracısı sorumluluk sahibi olmak zorunda. Herkes müzik yapmak ister, herkes müzikle ilgilenmek ister. Kimi çok iyi dans edebilir, kimi çok güzel şarkı söyleyebilir kimi de başarılı bir şekilde enstrümanlarda uzmanlaşabilir. Ama Türkiye'de hepsini çok iyi yapabileceğine inanan, özgüveni haddiden fazla sanatçılarımız var. Bu durumda katlanana ödül verilmesi gereken canlı performanslar ortaya çıkıyor.

Tuğba Ekinci - Delikanlım (Canlı Performans)

Bülent Ersoy Show'a konuk olan Tuğba Ekinci, Delikanlım şarkısını okurken detone olması sosyal medyayı salladı

Detone Deyince Akla İlk Gelen Adam

Bu nasıl bir yapamamaktır, nasıl becerememektir bilmiyoruz ama bu da ayrı bir başarı.
Bu ses herkesten çıkmaz. Bu arkadaşımız arabeski sevmiş, benimsemiş ama dinlemekle
yetinememiş. Üzgünüz.

Sinan Akçıl - Canlı Yayında Detone Olmak

Sinan Akçıl? Anlamadınız değil mi? Biz de anlayamıyoruz ve zaten anlamak için yorulmayın. Eğer dayanabilirseniz performansı izleyin ve neden anlamadığınızı anlayın.

Serra Yılmaz'ın Kulak Yakan Şiiri

Serra Yılmaz dünyaya kültür şoku yaşatacak, boyunlarda fular oluşturacak, insanı İstanbul Modern'de yaşıyormuş gibi hissettirecek bir işe kalkışıyor. Ama kulaklarımızı yakıyor, sinirlerimizi bozuyor. Islak Köpek grubunun ne yapmaya çalıştığını zaten anlamıyoruz ama Serra Yılmaz bir Edip Cansever şiiri okumaya çalışıyor. Bunu hiçbir zaman kabullenmeyelim olur mu?

Seray Sever'in Şarkı Söyleyememesi

Tam olarak ne iş yaptığını anlamadık Seray Sever'in. Yani bu dünyaya gelme amacı illa ki vardır ama gerçekten meslek olarak ne yapmalıydı zor bir soru. Neyse ki şarkı söyleyemeyeceğini anladı. Fakat bizim kulaklarımız ve beynimiz için her şey çok geçti.

Kafasına Göre Takılan Orkestra

Burada büyük bir talihsizlik söz konusu. Artık neden kaynaklandığını bilemeyiz ama gerçekten bu şanssızlığa maruz kalan kulaklar uzun süre müzik dinlemeye ara verdiler ona eminiz.

Melike Ün Canlı Yayında Detone Oldu

Melike Ün neredeyse unutulmak üzereydi. Ve işte karşımızda bu dayanılmaz, katlanılmaz şarkı yorumuyla beliriyor. Keşke Saba Tümer söyleseymiş. En azından hızlı ve acısız olurdu.

Bir Başka Detone Adam

Anlaşılacağı üzere burası bir evlilik programı. Baştan söyleyelim bu abimiz evlenemedi. Bu performanstan sonra da izdivacı pek parlak görünmüyor.

Kafasına Göre Takılan Orkestra - Komedi Orkestra

Dinledikten sonra, şimdiye kadar izlediğiniz tüm canlı performanslardan özür dilemek isteyebilirsiniz. Tüyleri diken diken edip, insana hayatı sorgulatan bu akıl, mantık düşmanı insanları bir daha görmemek üzere… "la la la" diyerek her şeyi yoluna koyabileceğini düşünen solist bambaşka.