Hayal Gücünün Ötesinde Aksiyon Sahneleri

Teknoloji ilerledikçe insanların onu kullanma hevesi de aynı oranda yükseliyor. Teknoloji artık insanların hayal edemeyeceği noktalara geldiği için, ortaya çıkan işler de bir o kadar akıl tutulmasına yol açıyor. Filmlerin aksiyon sahneleri, "vurdulu kırdılı" kavgaları, uçakların düşmesi, araçların uçması ve binlerce sahneyi teknoloji ile döşeyen insanların zeka ve mantık oranı genelin biraz üzerine oluyor. Olmayan bir şeyi yaratmak oldukça zor. Size birkaç hem iyi hem de kötü örnek sunuyoruz.

Spiderman 2 - Tren Durdurma Sahnesi

Spider-Man 2'nin en sevilen sahnelerinden biri, uzun bir kavgadan ve mücadeleden sonra, beş yüz ton treni durdurduğu ve maskesinin düştüğü sahnedir. Tren sahnesini dikkatle izlerken, herkesin bunun üzerinde ne kadar çok çalıştığını görebilecek ve tekrar saygı duyacaksınız.

Hint Usulü Aksiyon Sahnesi

Hiç bitmeyecekmiş hissi veren bir Hint filmi sahnesi. Tam konsantrasyonunuzu kaybettiğiniz anda havada bir araba görüyoruz. Ya da tam 'Yok artık daha neler' derken bambaşka bir şey daha oluyor ve şok içerisinde kalıyorsunuz.

En Gerçekçi Ölüm Sahnesi - Bülent Kayabaş

Allah gecinden versin ama ölüm aniden gelir. Elbette uzun sürdüğü durumlar olur ama bir vurulmanın ardından kimse 7 saat acı çekmez. Tabii bu olay bir Türk filminde yaşanmıyorsa... İşte akıllara durgunluk veren bir aksiyon ve ölüm sahnesi.

Gravity Filminin Aksiyon Sahneleri Böyle Çekildi

10 dalda Oscar adayı olan Gravity izleyenlerin tansiyonlarında etkiler bırakabiliyor. Filmin yönetmeni Alfonso Cuaron, bu başarılı işi efektlere ve oyunculara borçlu olduğunu söylese de ortaya koyduğu çalışma inanılmaz. İşte filmden bazı aksiyon sahnelerin yapılış anları.

Gelmiş Geçmiş En İyi Türk Aksiyon Sahnesi

Bir şeye saçma demenin muhakkak ki bir eşiği var. Bu sahneye saçma demekle çok haklıyız. Ne olduğu anlaşılmaz değil, sorun da burada zaten. Post modern, süper kahramanlı, eşsiz müzikli bir Türk filmi. Ama bizim bunu anlamamamız bizim hayrımıza olacaktır. Silahtan çıkan kurşunları eliyle yakalayıp, düşmanlara fırlatan ve onları alt eden süper kahramanlı Türk filmi sahnesi diye de özetleyebiliriz.

Source Code Fragman

Biraz adrenalin ve heyecan için izlenmesi gereken ilk filmlerden biri de Source Code. Kusursuz senaryosu ve birbirinden özel aksiyon sahneleriyle, iyi ki sinema var ve iyi ki teknoloji de işin içinde dedirtiyor.

Bir Cüneyt Arkın Efsanesi..

Eğer mantık bir yerde iflas ediyor, algı kapanıyor, beyin tüm perdeleri indiriyorsa bu üç olayın da gerçekleşebilmesi için bu videoya ihtiyacınız var. Cüneyt Arkın, dünyanın gördüğü en iyi aksiyon aktörlerinden biri elbette ama senaryonun ve imkanların kötü olması nedeniyle bakın başına neler geliyor.

Hint Usulü Aksiyon Sahnesi 2

Hintlilerin sinemayı biraz yanlış anladıkları gerçek. Onlar için her aktör güçlü, gururlu, hızlı ve acımasız. Filmlerin ses miksajında da büyük sorunlar var, tahta ile vurulan bir yerden demir sesi çıkıyor. Başlığa hayal gücünün ötesinde deme nedenimiz buydu.

Dünyanın En Saçma Sahnesi - Telefonda İnsan Öldürmek

İşte aksiyon, işte gerçekçilik ve işte başarı! Her şey çok açık ve net ortaya koyulmuş bu filmde. Şu şekilde özetleyebiliriz; 'Telefonda konuştuğunuz kişi sizi çok mu sinirlendirdi, işte size çözüm.'