Hala Genç ve Dünyayı Daha Güzel Bir Hale Getiren 10 Müzisyen veya Grup

Herkesin ayrı bir tarzı olduğu gerçek. Ama günümüzde öyle isimler var ki ilgili ilgisiz herkesi tek bir şarkıda bir araya getirebiliyor. Dünyayı peşinden koşturan bu isimlerin hepsi, insanların içindeki iyiliklere dokunuyor, eşsiz melodiler, film tadında klipler ve ütopik danslar ortaya çıkarıyor. İşte dünyayı daha güzel bir hale getiren, neyse ki hala genç ve üretken olan, duyduğunuz an içinize bahar getiren yetenekler…

Justin Timberlake

Adı bile insanların yüzünde kocaman bir gülümseme oluşturuyor Justin Timberlake’in. Gösterdiği gelişim okullarda ders olarak verilebilir. Bütün bu sürece şahit olanların daha çok sevdiği de bir gerçek. Justin Timberlake, sempatikliği, yeteneği ve şarkılarıyla dünyanın yerini değiştirebilecek kadar başarılı. Canlı performansları, albümleri, klipleri ve yapımcısı olduğu, destek olduğu her isim dünyayı her geçen gün daha güzel bir hale getirmeyi görev edinmiş hissi veriyor. İçinizdeki iyilikleri ortaya çıkaracak şarkılar yapmaya daha uzun yıllar devam edecek. Emin olabilirsiniz.

Yann Tiersen

İnsanın ruhuna ulaşabilen müzisyenler dünyayı güzelleştiren etmenler olmuştur her zaman. Yann Tiersen gerek post rock tadındaki kendi albümleri, gerek film müzikleri ile tüm dünyada milyonlarca hayrana sahip. Herkes Yann Tiersen’in üstün yeteneğinden çıkacak ve ruhunu iyileştirecek şarkıları bekliyor. Çalabildiği yüzlerce keman ve hiçbir beyinin ulaşamayacağı besteleriyle Yann Tiersen, ülkemizde hatırı sayılır ölçüde düğünü güzelleştirmiştir. Amelie, Goodbye Lenin adlı filmler üzerinden onlarca yıl geçmesine rağmen asla eskimedi ve bunda film müziklerinin büyük etkisi var. Canlı performansları sırasında, her yerinden yetenek fışkırdığını görebileceğiniz Yann Tiersen, dünyanın ihtiyacı olan huzuru büyülü bir şekilde dağıtan bir sihirbaz.

Tarkan

Elbette Tarkan, ne sandınız. Bizim Tarkan hem de. Dünyayı o kadar lezzetli bir hale getiriyor ki Tarkan, şarkılarına bağırarak eşlik etmemek hiçbir zaman mümkün olmadı. İnkar edenler var ama sadece inkar ettikleriyle kalıyorlar. Kimse “Oynama şıkıdım” duyup hareketsiz kalmadı ülkede. Şöyle diyebiliriz, “Tarkan bizim dünyamızı güzelleştiriyor.” Her zaman kitleleri sürükleyen şarkılar yapan Tarkan geçen sene yaptığı 14 Şubat sürpriziyle tüm gün herkesin sırıtmasına neden oldu. Kabul edelim, Tarkan olduğu sürece ülkemizde müzik de hayat da daha güzel

Madonna

Evet başlıkta hala genç yazıyor, biliyoruz ama Madonna kaç yaşında olursa olsun asla yaşlanmayacak isimlerden biri ve İngiltere’de kraliçeden sonra en çok saygı duyulan kadın. Bunlarla da yetinmiyor ve gençlerden çok daha güzel işler çıkarıyor hala. Her çağda ve yaşta insanın aklına kazınmış şarkıları, insanların karakterlerine çiçekler serpen klipleri ve yeteneğiyle Madonna, dünyanın başına gelen en güzel şeylerden biri. Madonna sayesinde imkansıza inanan nesiller olduk. Her konserinde “bu gerçek olamaz” dedirten Madonna, çoğu şarkısıyla zamanı durduruyor. Duran zaman, her zaman dünyayı güzelleştiren bir şeydir. Onun da dediği gibi, “Müzik insanları birleştirir.”

Thom Yorke&Radiohead

İngiltere’de büyük ve alışılmışın dışında bir müzik akımın başlangıcına neden olan Thom Yorke ve Radiohead, birbirinden ayrı olarak dünyayı güzelleştiren ama ayrı olarak asla düşünülemeyen isimlerdir. 90’ların başında büyük ses getiren grup, gözlerimizin önünde teknoloji gibi ilerledi. Tabii bunu yaparken teknolojinin yer yer gözünü de çıkardı. Ama çoğu insana göre Radiohead 2003 yılında, Glastonbury performansıyla dünyayı birkaç saat içinde, eski halinden çok daha güzel bir renge bürüdü. Daha sonra 2007’de In Rainbows albümüyle karşımıza çıktı ve hızla gelişen dünyada yalnız olmadığımızı hatırlattı. Attığımız adımlara kusursuz melodilerle eşlik etti. İnsan hiç gitmemelerini dilemekten başka bir şey yapamıyor.

Chris Martin

Chris Martin’in vokalini yaptığı Coldplay, hiçbir zaman kötü bir işle karşımıza çıkmıyor. Her geçen gün daha güzel işlere doğru hızla yol alan grup yirmi ikiden fazla yardım kuruluşunu destekliyor. Chris Martin ayrıca iki yıl boyunca dünya çapında yaptığı turnede ırkçılık karşıtı Make Trade Fair adına otuz bin imza toplamayı başardı. Adam bir de yakışıklı olunca oturup hayran hayran izlemek kalıyor dünyaya. Mayıs ayında çıkacak olan albümden yeni yayınlanan şarkıları Magic uzun yıllar hatırlanacak yepyeni bir Coldplay şarkısı.

Beyonce Knowles

Hem şarkıları, hem duruşu hem de içtenliği ile Beyonce tüm dünyanın bağrına bastığı şarkıcılardan. Her halinden ne kadar çalışkan olduğu belli oluyor. Bir de o vücut ölçüleri ile yetenek de bir araya gelince zaten oturup hayranlıkla izlemekten başka yapacak pek bir seçenek kalmıyor. İnsanlığı ve içtenliği ile Beyonce daha uzun yıllar dünyayı güzelleştireceğe benziyor. Hiç reklam ve kampanya yapmadan çıkardığı albüm, ilk günden milyonlarca satış yapabiliyor. Obezitenin giderek artması ile Beyonce 2011 yılında harekete geçti ve Let’s Move adlı bir kampanya başlattı. Her okuldan kampanyaya destek geldi ve ortaya harika görüntüler çıktı. Videoda Beyonce’nin, koreografi çalışan çocuklara yaptığı sürprizi göreceksiniz. İzlerken içiniz ısınacak.