Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 10 filmi

İmdb puanlarına göre Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 10 filmini sizler için derledik. İşte beyaz perdeye damga vurmuş en başarılı filmler.

Yüzüklerin Efendisi - Kralın Dönüşü Fragmanı

Yüzüklerin Efendisi film serisinin 3. ve son filmi olan Kralın Dönüşü 2003 yılında vizyona girdi. Yönetmenliğini Peter Jackson yapmıştır. Filmin imdb puanı 8,9'dur.

12 Kızgın Adam - 12 Angry Men 1957 Fragman

Filmin yönetmenliğini Sidney Lumet yapmıştır. Başrollerinde Henry Fonda, Lee J. Cobb, Martin Balsam oynamıştır. İmdb puanı 8,9'dur.

Pulp Fiction Fragman - 1994

Yazarlığını ve yönetmenliğini Quentin Tarantino'nun yaptığı Ucuz Roman filmi 1994'te vizyona girmiştir. Oyuncu kadrosunda John Travolta, Uma Thurman, Samuel L. Jackson gibi isimler bulunmaktadır. İmdb puanı 9,0'dır.

The Godfather 2 Fragmanı

Baba filminin ikincisi de beklentileri karşıladı. Filmin yönetmenliğini ve yazarlığını Francis Ford Coppola yaptı. Başrolleri Al Pacino, Robert De Niro, Robert Duvall paylaştı. Film, 9,1 imdb puanı aldı.

The Godfather Fragman

Baba filmi, Francis Ford Coppola yönetmenliğinde 1972 yılında çekilmiştir ve başrollerinde Marlon Brando, Al Pacino, James Caan oynamaktadır. Filmin imdb puanı 9,2'dir.

Esaretin Bedeli Final Sahnesi

İmdb'ye göre en iyi filmler arasında zirvede Esaretin Bedeli yer alıyor. Hikayesi Stephen King'e ait olan filmin yönetmenliğini de Frank Darabont yapmıştır. Başrolde Tim Robbins ve Morgan Freeman oynamıştır. İmdb puanı 9,2'dir.

Batman Kara Şövalye Fragman

2008 yılında Christopher Nolan yönetmenliğinde vizyona giren filmin başrollerinde Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart oynamaktadır. Filmin imdb puanı 9.0

İyi Kötü Çirkin Düello Sahnesi

İtalyan Sergio Leone'nin western sinemasında çığır açan 1966 yapımı filmidir. Filmle beraber Spagetti Western akımı başlamıştır. Filmin başrollerinde Clint Eastwood, Eli Wallach, Lee Van Cleef oynamaktadır. Filmin imdb puanı 9.0'dır.

Schindler'in Listesi Fragman

1993 yapımı filmin yönetmenliğini Steven Spielberg yapmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes gibi isimler bulunmaktadır. Filmin imdb puanı 8,9'dur.

Fight Club Fragman

Fight Club (Dövüş Klubü) 1999 yılında vizyona girmiş ve başrollerinde Brad Pitt, Edward Norton ve Helena Bonham Carter oynamıştır. İmdb puanı 8,8'dir.