Prof. Dr. Yavuz Beşoğul

Kalp ve Damar Cerrahisi

Uzman Hakkında

1989-1991 yıllarında sırasıyla Yozgat-Eymir Sağlık Ocağı Tabipliği, Sorgun İlçe Sağlık Grup Başkanlığı ve Adli tabiplik, İl Sağlık Müdür Yardımcılığı ve İl Sağlık Müdür Vekilliği yaptı. Aynı dönemde valilik fonları araştırma komisyon üyeliği ve soruşturmalarda muhakkiklik ve bilirkişilik yaptı. Sağlık Bakanlığı Çevre-sağlık teknisyenleri ve personel alımlarında sınav komisyon başkanlığı yaptı. Ve Sağlık Bakanlığı’nda komisyonlarda görev aldı.

Prof.Dr. Yavuz Beşoğul 1991’yılında Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanarak Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı’nda araştırma görevliliği yaptı.1996 yılında kalp ve damar cerrahisi Uzmanı olduktan sonra, Aynı anabilim dalında öğretim görevlisi, yardımcı doçent, doçent ve profesör oldu.

2009’da Tıp Fakültesi Fakülte Kurulunda profesör temsilcisi ve fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Ayrıca Tıp Fakültesi Eğitim Komisyonu üyeliği ve mezuniyet sonrası eğitim komisyonu üyelikleri yaptı. Çok sayıda öğretim üyesi ve personel soruşturma komisyonlarında görev aldı ve bilirkişilik yaptı.

Türk Kalp-Damar Cerrahisi Derneği, Ulusal Vaskuler Cerrahi Derneği ve Fleboloji Derneği üyesidir. Uluslar arası Journal of Interventional Cardiology’ de hakemlik yapmaktadır. Türkiye Klinikleri, Journal of Cardiovascular Sciences Danışma Kurulu Üyesidir.

100 ün üzerinde uluslararası ve ulusal bilimsel yayını ve bir kitap bölümü yazarlığı vardır. Ulusal kongrelerde oturum başkanlığı yaptı. 2011 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektör Adayı oldu ve seçimi ilk üçte tamamladı,yök mülakatınıda geçerek Cumhurbaşkanlığı’ na ilk üç aday arasında gönderildi.

1997 yılından bugüne kadar kalp cerrahisinde minimal invaziv (koltukaltı,meme altı kalp cerrahisi ameliyatları) girişimleri bilimsel takip ederek uygulamalar yaptı. Bu yöntemlerle yaptıkları ameliyatları uluslar-arası ve ulusal bilimsel kongrelerde tebliğ etti. Ayrıca bilimsel dergilerde Kalp Cerrahisinde minimal invaziv yaklaşımlar üzerine yayınlanmış makaleleri mevcuttur.
Zapkolik.com'a Giriş Yapın
Zapkolik’e üye ol

Cinsiyet

Doğum Tarihi

Facebook ile Giriş Yap

Zapkolik.com’da yaptığınız aktiviteler, sizin kontrolünüz dışında sosyal ağlarda paylaşılmamaktadır.

Zapkolik üyesiyseniz Tıklayın!
Zapkolik.com'a Giriş Yapın
Facebook ile Giriş Yap
Zapkolik Hesabı ile Giriş Yap


Zapkolik Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!