Prof. Dr. Timur Gürgan

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Uzman Hakkında

1980 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olduktan sonra; 1985’te Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak kariyerine başlayan Timur Gürgan, doçent ünvanını 1988’de, profesörlük ünvanını da 1995 yılında aldı.

1986'da, Joint Academical Unit of Obstetrics and Gynecology and Reproductive Physiology, London Hospital Medical College ve Reproductive Endocrinology Unit of St Bartholomew's Hospital'a üreme tıbbı dalında araştırma görevlisi olarak atandı ve bu görevde iki yıl kaldı. 1995'te, Cornell University, Centre for Reproductive Medicine and Infertility, New York, USA'de 6 ay süreyle ziyaretçi profesör olarak bulundu; Prof. Zev Rosenwaks ve ekibiyle çalıştı.

Kendisi ayrıca; bilimsel açıdan ileri derecede başarı kazanan, çok sayıda ulusal ve uluslararası kongreler, sempozyumlar ve çalıştaylar organize etti. Üreme tıbbının uluslararası öncülerinin çok büyük bir bölümü bu toplantılara katıldı ve Türkiye'yi ilk kez ziyaret etme fırsatını buldu. Bu toplantılara katılan genç bilim insanlarının ve jinekologların çok büyük bölümü, yüksek standarda sahip konuşmaları dinlemenin yanı sıra, söz konusu liderlerle kişisel olarak tanışma şansını yakaladı ve bazıları bu liderlerin enstitülerinde çalışmak üzere yurt dışına gitme fırsatını elde etti.

Profesör Gürgan üniversitedeki eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra GÜRGAN CLINIC Kadın Sağlığı, İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi’nin 2000'den bu yana Bilimsel Yöneticisi’dir. Ekibi ile birlikte ülkede Doç. Dr. Aygül Demirol liderliğinde PCOS hastası kadınların, oositlerin in vitro matürasyonunu takiben başarıyla ilk gebeliklerinin elde edilmesini sağlamıştır ve halen bu konuda çalışmaları devam etmektedir.
Zapkolik.com'a Giriş Yapın
Zapkolik’e üye ol

Cinsiyet

Doğum Tarihi

Facebook ile Giriş Yap

Zapkolik.com’da yaptığınız aktiviteler, sizin kontrolünüz dışında sosyal ağlarda paylaşılmamaktadır.

Zapkolik üyesiyseniz Tıklayın!
Zapkolik.com'a Giriş Yapın
Facebook ile Giriş Yap
Zapkolik Hesabı ile Giriş Yap


Zapkolik Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!