Prof. Dr. Recai Pabuçcu

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Videolar

Uzman Hakkında

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden Askeri Hekim olarak 1975 yılında mezun olan Pabuçcu, 1984 yılında Yardımcı Doçentliğe atandı. 1985-1987 yıllarında British Columbia Üniversitesi Vancouver KANADA’da jinekolojik mikrocerrahinin kurucularından ve dünyanın en ünlü laparaskopi uzmanlarından Prof. Dr. Victor GOMEL’ in yanında Clinical Fellow olarak çalışıp, üreme endokrinolojisi laparoskopi, histereskopi mikrocerrahi ve tüp bebek konularında eğitim aldı.

Doçentlik ünvanını aldıktan sonra Üreme Endokrinolojisi Laparoskopi-Histereskopi ve Tüp Bebek konularında GATA Kadın Doğum Kliniğinde çalışıp üniteler kurdu, bu konularda bir çok asistan ve uzmana eğitimi verdi. Profesörlük ünvanını 1993 yılında alan Pabuçcu, 1995 yılında aynı kliniğin Anabilim Dalı Başkanlığına atandı. GATA’da kurduğu Tüp Bebek Merkezi, Sağlık Bakanlığı tarafından eğitim merkezi seçildi ve burada 50'den fazla uzman tüp bebek ve embriyoloji konularında sertifika aldı.

GATA Kanunu gereği 2004 yılında GATA Yüksek Bilim Konseyi üyeliğine atanan Prof. Dr. Recai Pabuçcu, TSK'daki Üreme Sağlığı ve Aile Planlaması Hizmetlerinin Koordinatörü olarak görev aldığı 4 yıllık dönemde bütün Türkiye'yi 3 kez dolaşarak seminer, konferans ve brifingler verdi. Ayrıca bu proje için Avrupa Birliği’nden 1 Milyon Euro'luk bir fonun bu hizmeti yürütmesi için Silahlı Kuvvetler’e aktarılmasını sağladı.

Yüzlerce kongrede konuşmacı ve oturum başkanlığı yapan Prof. Dr. Recai Pabuçcu, düzenlediği kurslar ile 1000’den fazla doktorun histereskopi alanında bilgi ve becerilerini arttırmalarına yardımcı oldu.
Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanlığı görevini sürdürmekte ve Centrum Clinic Direktörü olarak görev yapmakta olan Pabuçcu, Türkiye’de tüp bebek eğitimini yurt dışında tamamlayan ilk hekimlerden birisi olup 1987 yılından beri tüp bebek ve kısırlık çalışmalarını sürdürmektedir. Gerek laparoskopik cerrahi, gerek tıbbi tedavi, gerek tüp bebek tedavisi sonucu binlerce aileyi çocuk sahibi yapmıştır.
Zapkolik.com'a Giriş Yapın
Zapkolik’e üye ol

Cinsiyet

Doğum Tarihi

Facebook ile Giriş Yap

Zapkolik.com’da yaptığınız aktiviteler, sizin kontrolünüz dışında sosyal ağlarda paylaşılmamaktadır.

Zapkolik üyesiyseniz Tıklayın!
Zapkolik.com'a Giriş Yapın
Facebook ile Giriş Yap
Zapkolik Hesabı ile Giriş Yap


Zapkolik Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!