Prof. Dr. Kaan Aydos

Üroloji Uzmanı

Uzman Hakkında

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1984 yılında mezun olan Kaan Aydos, 1986 yılında aynı üniversiteye Üroloji Ana Bilim Dalı araştırma görevlisi olarak geri dönmüştür. 1997 yılında Üroloji Doçenti, 2003 yılında Üroloji Profesörlüğü ünvanını elde eden Aydos, Ankara Üniversitesi İnfertilite Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin kurulmasında da aktif rol oynamıştır. AÜ Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya devam eden Prof. Dr. Kaan Aydos aynı zamanda Üreme Sağlığı Merkezi Müdür Yardımcılığı görevini de üstlenmektedir.
Akademik kariyerine bir yıl ara verip İtalyan Hükümeti Bursu’ndan yararlanarak İtalya Valduce Hastanesi Androloji Departmanı’nda infertilite ve erektil disfonksiyon konularında bilgi ve tecrübesini arttıran Dr. Aydos, bu sürede dünyada ilk defa başlanılan sperm mikroenjeksiyonu uygulamalarını yakından takip etme olanağı da bulmuştur. Belçika’da Tüp Bebek ICSI üzerine SIMAF Schoysman Infertility Management Foundation’da uygulamalı kurs alan doktor, 1999-2000 yıllarında GATA ÜYT Merkezinde 6 ay IVF ve 2 ay da uygulamalı mikroenjeksiyon eğitimi görmüştür.
100’e yakın dergide bilimsel makaleleri yayınlanan Prof. Dr. Kaan Aydos, çok sayıda kitap bölümü yazarlığı ve editörlüğü de yapmıştır. Özel ilgi alanı olarak Gelişimsel Üreme Biyolojisi ile ilgilenmekte olup, bu konuda araştırmalar yapmaktadır. Yakın tarihte Türk Androloji Derneği bünyesinde aynı isimli bir çalışma grubunun oluşturulmasına öncülük etmiştir.
Zapkolik.com'a Giriş Yapın
Zapkolik’e üye ol

Cinsiyet

Doğum Tarihi

Facebook ile Giriş Yap

Zapkolik.com’da yaptığınız aktiviteler, sizin kontrolünüz dışında sosyal ağlarda paylaşılmamaktadır.

Zapkolik üyesiyseniz Tıklayın!
Zapkolik.com'a Giriş Yapın
Facebook ile Giriş Yap
Zapkolik Hesabı ile Giriş Yap


Zapkolik Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!