Prof. Dr. Bülent Erdemli

Ortopedi ve Travmatoloji

Uzman Hakkında

Tıp fakültesi eğitimini 1981-1987 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladım. Aralık 1987’de aynı fakültenin Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalında asistan doktor olarak meslek hayatına atıldım. Mayıs 1993 tarihinde “Çimentosuz Total Kalça Protezlerinin Erken Dönem Sonuçları” isimli tezimi vererek uzman doktor unvanını aldım. Ekim 1993’te kısa dönem askerlik hizmetini tamamlayıp uzmanlık sonrası devlet hizmeti yükümlülüğünü iki sene yine aynı klinikte başasistan olarak yaptıktan sonra 1995 yılında öğretim görevlisi kadrosuna atandım. 1998 yılına kadar erişkin kalça ve diz rekonstrüktif cerrahisi üzerinde yoğun olarak çalıştım.

Kasım 1998’de doçent doktor unvanını aldıktan sonra, özellikle kalça çıkığı zemininde total kalça replasmanı, primer ve revizyon kalça ve diz artroplastisi, minimal invaziv cerrahi, osteointegrasyon ve de venöz tromboembolik sorunlar üzerine araştırmalarını yoğunlaştırdım ve 2004 yılında profesör kadrosuna yükseltildim. 2007 yılında Derviş Manizade en iyi klinik araştırma dalında “Risk of superior gluteal nerve and gluteus medius muscle injury during femoral nail insertion” isimli çalışma ile birincilik ödülü aldım. Yurt dışında kalça ve diz eklemi replasman cerrahisi ile çok sayıda kliniğini ziyaret etme fırsatım oldu son olarak da, Ekim 2008’de Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’nde Maryland, Baltimore’da Saint Joseph Medical Center Orthopaedic Surgery kliniğinde protez cerrahisi ile ilgili çalışmalara katıldım.

2009 yılında XIV. Akif Şakir Şakar Bilim Ödüllerinden klinik çalışma dalında “Major ortopedik cerrahilerde venöz tromboemboli profilaksisi: Çok merkezli, prospektif, gözlem çalışması” isimli makale ile ikincilik ödülünü kazandım. 1999-2001 yılları arasında TOTBİD Artroplasti şubesinin ilk yönetim kurulunda genel sekreter olarak görev aldım. EFORT, “European Hip Society”, “American Academy of Orthopaedic Surgeons”, “AO Alumni, International Surgical Thrombosis Forum” gibi uluslararası dernek ve çalışma grubu üyeliklerinin yanı sıra 2008-2010 yılları arasında TOTBİD Venöz Tromboemboli Kurulunun başkanlığını yürüttüm. Evliyim ve iki oğlum var.
Zapkolik.com'a Giriş Yapın
Zapkolik’e üye ol

Cinsiyet

Doğum Tarihi

Facebook ile Giriş Yap

Zapkolik.com’da yaptığınız aktiviteler, sizin kontrolünüz dışında sosyal ağlarda paylaşılmamaktadır.

Zapkolik üyesiyseniz Tıklayın!
Zapkolik.com'a Giriş Yapın
Facebook ile Giriş Yap
Zapkolik Hesabı ile Giriş Yap


Zapkolik Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!