Op. Dr. Tolgay Şatana

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

Uzman Hakkında

1968 yılında Ankara'da doğan Şatana, 1991 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Kars Tuzluca Merkez Sağlık Ocağı'nda zorunlu hizmetini yerine getirdikten sonra uzmanlık sınavıyla Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği'nde ihtisasına başladı. 1997 yılında Ankara Etimesgut Devlet Hastanesi'ne Ortopedi Uzmanı olarak atanan Şatana, askerlik hizmetini 1998-1999 yılları arasında Erzurum Mareşal Çakmak Askeri Hastanesi'nde gerçekleştirdi.
Askerliğinin ardından Michigan State Üniversitesi Ann Arbor Ortopedi Ünitesi'nde Omurga Cerrahisi- Çocuk Ortopedisi alanlarında iki yıl süreyle çeşitli çalışmalara katıldıktan sonra Türkiye'ye dönüp Gaziantep Devlet Hastanesi'ne atandı. ODTÜ Sağlık Merkezi’ndeki 12 yıllık kamu hizmetinin ardından buradan ayrılarak Ankara Medart Tıp Merkezinde Ortopedi ve Travmatoloji kliniğini kurmak üzere çalışmalara başladı.
2004 yılından itibaren ülkemizin ilk endoskopik omurga cerrahi uygulamalarının başlamasını sağladı. Çeşitli özel hastanelerde çalıştıktan sora 2008 yılından itibaren özel ofisinde hasta kabul etmeye başladı. IMLAS, ISMISS, PASMISS, Asya ve Amerikan MISS Dernekleri’nde kurucu-yönetim kurulu üyesi olarak görev alan Dr. Tolgay Şatana, bu dernekler sayesinde dünyanın pek çok farklı yerindeki meslektaşını ziyaret ederek Endoskopik Omurga Cerrasihi Kaşifleri ile birebir çalışma imkanı buldu.
Tolgay Şatana, Ismiss Turkey kongrelerinin yaratıcısı ve düzenleyicisi olarak minimal invaziv cerrahinin yaygınlaşması için çalışmaları ile tanınmaktadır. 2014 Nisan ayında Dünya Minimal Invaziv Omurga Cerrahisi’nin ilk kongresini Istanbul’da yaparak bu alanda bir ilki gerçekleştirmiştir. Özel hastanelerde kadrolu çalışmanın akademik çalışmalarına engel olması nedeniyle 2012 yılında kendi özel ofisinde hasta kabul etmeye başlamıştır.
Zapkolik.com'a Giriş Yapın
Zapkolik’e üye ol

Cinsiyet

Doğum Tarihi

Facebook ile Giriş Yap

Zapkolik.com’da yaptığınız aktiviteler, sizin kontrolünüz dışında sosyal ağlarda paylaşılmamaktadır.

Zapkolik üyesiyseniz Tıklayın!
Zapkolik.com'a Giriş Yapın
Facebook ile Giriş Yap
Zapkolik Hesabı ile Giriş Yap


Zapkolik Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!